JANA MIKULEC

Svět cizích jazyků mě okouzlil už v dětství, od té doby je mou životní vášní. Při výuce cizích jazyků jsem jako ryba ve vodě a s radostí předávám své znalosti a lásku k jazykům ostatním.

  • Moje cesta světem jazyků

Svět jazyků mě nadchnul a pohltil už na základní škole. Angličtina a francouzština patřily mezi mé nejoblíbenější předměty a na gymnáziu k tomu přibyla volitelná španělština.

Při univerzitním studiu oboru krajinné inženýrství jsem absolvovala také dvouletý kurz pedagogického minima. Vedla jsem několik jazykových kurzů pro děti i dospělé a tlumočila pro firmy a zahraniční skupiny na folklórních festivalech.

Mým velkým snem bylo jít studovat filologii, ale bohužel jsem u zkoušek na vysokou uspěla pouze u francouzštiny nikoli u angličtiny. Přiznávám se, že jsem to tenkrát náležitě obrečela, bylo to pro mě obrovské zklamání. Tak jsem začala brát svou lásku k cizím jazykům jako koníček.

V té době jsem jednoduše opustila svoji vášeň a přestala jít za svým snem. Uvnitř jsem se politovala a řekla, že na to nemám a svůj sen jsem pěkně zasunula do toho nejzadnějšího šuplíku s nápisem “Nejsi dost dobrá.”

Na univerzitě jsem si zvolila za povinný jazyk španělštinu a využila příležitosti odjet do zahraničí. Jako studentka programu Erasmus jsem vyrazila na jeden semestr do Madridu. Miluju cestování a poznávání jiných kultur.

  • Španělsko, děti a velký sen

 

Po vysoké přišla svatba a stěhování do Španělska, protože manžel je Španěl. A tak z dobře placené práce v Praze jsem se ocitla opět na nule a učila pár hodin v místní jazykovce. Narodil se nám první syn a já jsem toužila po větší svobodě, co se týká pracovní doby a dovolené. Chtěla jsem trávit víc času v Čechách s mojí rodinou a kamarády.  

Přemýšlela jsem, jak skloubit rodinný i pracovní život podle svých představ. Toužila jsem žít v Česku i ve Španělsku. Postupně se začaly rodit myšlenky a nápady na vlastní podnikání.  Začala jsem snít o vlastní jazykové škole.

A nakonec jsem to s manželovou pomocí a podporou dokázala!

  • Jazyková škola ve Španělsku

Začátky pro mě nebyly jednoduché, protože mi chybělo potřebné know-how. V ten daný okamžik jsem to moc neřešila, mým motorem bylo nadšení a vidina splněného snu.

Vystoupila jsem z komfortní zóny do neznáma. Míchaly se ve mě všechny možné pocity. Pocity plné naštvání, chuti s tím vším praštit, na vše zapomenout, zařadit se zpět do stáda a najít si zaměstnání na osm hodin denně, protože na tohle prostě nemám, to nezvládnu.

Cítila jsem se jak malá akvarijní ryba v oceánu plném zkušených žraloků.

Neustále mi přicházely otázky typu:

  • “Tady si mám vybojovat své místo?
  • Jak to mám udělat?
  • Co když zase uslyším ne?
  • Má to vůbec cenu?
  • Už je tolik jazykovek, proč by měli lidi chodit zrovna k nám?”

Po letech vlastním fungující firmu, stíhám se starat o naše čtyři děti, domácnost  a věnovat se svým koníčkům.

 

Tou největší odměnou je pro mě možnost žít v Čechách i ve Španělsku, cestovat a pracovat online i offline.

Jazyková škola pro výuku angličtiny

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
  • Pomáhám druhým k plnění jejich snů

Máme hodně úžasných klientů, kteří se chodí vzdělávat do naší jazykovky. Inspirujeme a pomáháme najít sebedůvěru při používání angličtiny všem, od batolat až po seniory :-). 

 

Kromě vedení jazykové školy pořádám v létě příměstské tábory pro děti v Čechách. Přes rok vedu kurzy Jolly Phonics a Jolly Grammar, kde zasvěcuju ostatní angličtinou posedlé lektory a učitele do tajemství této metody, podle které učíme ve FunSpace studenty od  3 let. Sdílím své know-how a předávám své zkušenosti na základě úspěšně ověřeného vzorce. Klienti si tak ušetří trnitou cestu, kterou jsem za pět let prošla. Více si můžete přečíst v mém eBooku.